photo

Szerezz busz jogosítványt!

Tanulj nálunk tapasztalt szakoktatóktól!

 

Szerezz D-s jogsit közvetlenül saját autósiskolánkban! Így a tanfolyam után egyből át is ülhetsz vadonatúj és modern MAN és Mercedes buszainkra! Saját oktatóink nagy tapasztalattal rendelkeznek és olyan gyakorlati tudást és helyismeretet nyújtanak, amelyet sehol máshol nem tudsz elsajátítani!

Mit jelent a D kategória?

„D” kategória: A vezetőn kívül több, mint 8 utas szállítására tervezett és gyártott gépjárművet, továbbá a „D” kategóriába tartozó gépjárműből és hozzá kapcsolt könnyű pótkocsiból álló járműszerelvényt jelent.

Hogyan lehet jelentkezni és mik a feltételek?

  • Az ügyfélfogadó irodában, ügyfélfogadási időben vagy előre egyeztett időpontban, személyesen
  • 2. csoportú gépjárművezetői orvosi alkalmassági igazolás (EÜ. 2. csoport)
    (Segítünk orvosi időpontot egyeztetni a saját üzemorvosunknál!)
  • Legalább 2 éves, érvényes, nem kezdő vezetői engedély
  • Személyi igazolvány és lakcímkártya
  • Betöltött 20 és fél év (gyakorlati vizsga 21. életév betöltése napjától lehetséges)
  • Esetleges felmentések iránti kérelemhez szükséges bizonyítványok (pl.: autószerelő végzettség)

 

Elérhetőség és nyitvatartás

Ügyfélfogadási időnk: hétfőnként: 08:00-16:00 az iskola telephelyén: 1119 Budapest, Andor u. 27-31. (bejárat a Than Károly utcai sorompós portánál)

 

Ettől eltérő időben, telefonon előre egyeztetett időpontban is várjuk a jelentkezőket.

 

Az iskola telefonszáma és mail címe:

+3620 344-40-78

info@buszjogsi.hu

Iskolavezető: Bollók Tünde

photo
photo

Árak, vizsgadíjak

Az érvényes vizsgadíjakat a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont aktuális díjtáblázatából lehet megismerni, amelyeket az alábbi linkeken lehet elérni:

 

D kategóriás képzés vizsgadíjai

 

GKI képzés vizsgadíjai

Elméleti és gyakorlati tanórák

Elméleti tanórák (egy tanóra ideje 45 perc)

 

C kategóriára érvényes vezetői engedéllyel:

Közlekedési ismeretek: 8 óra

Járművezetés elmélete: 5 óra

 

Szerkezeti és üzemeltetetési ismeretek: 5 óra

 

C kategóriára érvényes vezetői engedély nélkül:

Közlekedési ismeretek: 10 óra

Járművezetés elmélete: 8 óra

Szerkezeti és üzemeltetetési ismeretek: 8 óra

 

Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás: 6 óra

 

Gyakorlati tanórák (egy tanóra ideje 50 perc)

 

C kategóriára érvényes vezetői engedéllyel:

Rutin vizsgára felkészülési vezetés: 4 óra

Városi vezetés: 14 óra

Országúti vezetés: 6 óra

Forgalmi vizsga: 2 óra

 

Minimálisan megtett menettávolság: 550 km

 

C kategóriára érvényes vezetői engedély nélkül:

Rutin vizsgára felkészülési vezetés: 4 óra

Városi vezetés: 20 óra

Országúti vezetés: 10 óra

Éjszakai vezetés: 2 óra

Forgalmi vizsga: 2 óra

 

Minimálisan megtett menettávolság: 850 km

 

ÁKÓ: elérhető itt

VSM: elérhető itt

Átlagos képzési költség: 1 403 500 Ft

photo
photo
icon
icon
icon

A vizsgára bocsátás feltételei

Elméleti vizsgára bocsátás feltételei:

- az elméleti tanfolyamot igazoltan elvégezte,

- a 20 év 9 hónapos életkort betöltötte,

- 2. csoportú gépjárművezetői orvosi alkalmassági igazolás (EÜ. 2. csoport)

 

Gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei:

- sikeres elméleti vizsga,

- biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés vizsgához a tanfolyamon való részvétel,

- rutin vizsgához a kötelezően előírt minimum óraszámot teljesítése,

- forgalmi vizsgához sikeres rutin vizsga megléte és a minimum gyakorlati óraszámok és menettávolságok teljesítése,

- 21. betöltött életév

Munkatársaink bemutatkozása

Bollók Tünde
iskolavezető

2015 óta rendelkezem szakoktatói bizonyítvánnyal a Magyarországon elérhető összes kategóriában. Ezen kívül több képesítést szereztem a közlekedési terület több ágában. Az autóbuszok világának szépsége már egészen kis korom óra vonzott édesapámnak köszönhetően, aki 30 éves szakmai múlttal a mai napig tisztelettel, szeretettel és elismeréssel beszél a hivatásáról, ahogy ő mondja, a hobbijáról. Az ArrivaBus-nál töltött több, mint 10 éves munkaviszonyban én is ezt szeretném képviselni.

photo

Fülöpné Pécskai Beáta
adminisztrátor

Több, mint 25 éve része az életemnek a gépjármű oktatás a férjem által. A jogosítvány megszerzésével kapcsolatos adminisztrációs területen 2022 óta dolgozom, és 2023-tól kezdve vagyok tagja Buszjogsi csapatának.

photo

Bauer Alexandra
belső képzési adminisztrátor 

 

2013 óta vagyok jelen az Arrivabus életében. A Bogáncs utcai telephelyen kezdtem vezénylőkét,

2024 májusától pedig a BuszJogsi csapatát erősítem.

Célom hogy a hozzánk érkező tanulók gördülékeny haladását segítsem, a D kategóriás jogosítvány illetve GKI kártya megszerzésében.

 

photo

Szandbauer Kitti
belső képzési adminisztrátor

2014 óta dolgozok ArrivaBus-nál, eleinte vezénylőként, majd 2024. szeptemberétől a Buszjogsi csapatát erősítem, mint belső képzési adminisztrátor. Szeretem a munkámat, mert mindig új emberekkel ismerkedek meg és segítem őket a D kategóriás vezetői engedély megszerzésében. 

 

photo

Cserpnyák Hugó
szakoktató

2015 óta foglalkozom nagykategóriás oktatással, célom a profi gépjárművezető képzés, a szolgáltatás színvonalának magasabb szintre emelése. 2019 óta egyébként az ArrivaBus járművezetői állományát is erősítem, így még inkább segítve a közösségi közlekedés szépségeinek megismerését.

photo

Bollók István
szakoktató

1968-ban szereztem vezetői engedélyt az MHSZ szervezésében A, B, C és CE kategóriákban. Kétéves sorkatonai szolgálatom alatt többféle tehergépkocsin szereztem gyakorlatot. 1972-ben BKV-nál D kategóriára vizsgáztam. Két év után már csuklós autóbuszon teljesítettem szolgálatot. Munkámat hivatásomnak éreztem és eszerint dolgoztam. 1980-ban szakoktatói tanfolyamot végeztem. 1988-tól a BKV-nál oktatótiszti beosztásban dolgoztam, nyugdíjazásomig. Feladatom volt buszvezetők, garázs gépkocsivezetők, belső engedélyesek képzése, oktatása, vizsgáztatása.

 

2005-ben vizsgabiztosi vizsgát tettem. Pest megyében és a fővárosban vizsgáztattam. 2014-ben 300 buszvezetőt képeztünk ki az Arriva részére. Különböző autósiskolákban elméleti és gyakorlati képzést tartottam. 2024-től ismét részt veszek autóbusz-vezetői képzésben az Arrivánál.

photo

Vajda András
szakoktató

"Minden sikeres vizsga örömet okoz!"

 

Több mint két évtizede dolgozom oktatóként. Főállásban a Katasztrófavédelemnél dolgozom, mint tűzoltó-gépjárművezető. Ez a tevékenység, illetve az oktatás kiválóan összeegyeztethető egymással.  A tűzoltóságnál 24/48 órás szolgálatban vagyok, ami azt jelenti, hogy egy szolgálati nap után kettő „pihenőnap” következik.  Ez alatt a két „pihenőnap” alatt van lehetőségem arra, hogy a tanulók számára érthetővé és élhetővé tegyem a közlekedés gyakorlati szabályait.

 

A 2000-es évek elején Budapesten végeztem el az oktatáshoz szükséges iskolákat: Kresz-, Műszaki-, Gyakorlati Szakoktatóként. 2016-ig Budapesten, majd a következő 5 évben Vas vármegyében, elsősorban Szombathelyen oktattam. Mivel úgy érzetem, hogy nem csak az anyósülésről, hanem a hátsó sorból is tudnám segíteni a rám bízott tanulókat, ezért 2019-ben a vizsgabiztosi képzést is elvégeztem. 2021 óta ismét Budapesten, elsősorban Kispesten dolgozom.

 

Szeretek vezetni, így kézenfekvő volt, hogy oktatóként helyezkedem el másodállásban, azaz ez a tevékenység tölti ki a „pihenőnapjaimat”. A B és D kategóriák tanítása során vagyok igazán elememben. Az autóvezetés oktatás minden percét élem és élvezem, rengeteg kedves történet maradt meg bennem az elmúlt évekből. Minden diák más és más, ahogy becsukódik az jármű ajtaja egy új személyiség és ezáltal egy új világ nyílik ki. Apai büszkeséggel tölt el, hogy eleinte félve közlekednek, majd ahogy telnek a vezetéssel töltött órák, úgy válnak a tanulók egyre kompetensebbekké és magabiztosabbá.

 

A legnagyobb öröm pedig a szakmámban az, ha a tanuló sikeres vizsgát tesz. Még nagyobb öröm, ha utólag megkeresnek és be is számolnak a „hétköznapi” sikereikről. Ami nekik egy önállóan, biztonságosan megtett kilométer, az nekem legalább ennyi öröm és büszkeség a nap végén. Úgy gondolom, hogy egy oktató életében a buszos oktatás a csúcs, a kategóriák koronázatlan királya. Amikor egy jövendőbeli buszsofőr képessé válik biztonságosan manőverezni egy szűk utcában, én már nyugodt vagyok, mert tudom, hogy a munkaóráim nem vezettek zsákutcába.

photo

Lénárt Róbert
szakoktató

Az iskolai alaptanulmányaim után 2000-től a budapesti közlekedés lett a mindennapi munkám része is, mivel a BKV-HÉV keretein belül kezdtem el a pályafutásomat. Tevékenykedtem a kezdetekkor váltókezelőként, majd kalauzként is a HÉV vonalakon, majd a legtöbb időt járművezetőként és forgalmi szolgálattevőként töltöttem el. 2008-tól D kategóriás jogosítványommal jelentkeztem Kelenföldre behívásos autóbuszvezetőnek, amit azóta is megszakítás nélkül végzek.

 

Rövid ideig vontató járművezető is voltam műszaki területen, amikor mind létszámhiány, mind a rendkívül megemelkedett járatkimaradás időszakát élte Budapest a régi Ikarusokkal. Az elmúlt 16 évben így megismerhettem a teljes budapesti autóbusz, trolibusz és egyéb kötöttpályás eszközök viszonylati és pótlási útvonalait.

 

2017-től kezdődően több szakoktatói vizsgákat tettem, így a sort egy E, majd egy D kategóriás képesítéssel fejeztem be 2018-ban. Ezután szakoktatóként is elkezdtem kisebb óraszámban tevékenykedni. Azóta B kategóriás gyakorlati oktatásból szereztem a legtöbb tapasztalatot, valamint idén márciusban lesz meg a 200. tanulóm, akivel sikeres vizsgát teszünk.

 

Autóbuszvezetőkkel a BKV belső oktatási rendszeréhez igazodó típusismereti vezetéseket töltöttem. Az Arrivás kollégák egy részét a forgalmi mindennapokból már ismerem. Így kerültem az Arriva csapatába. A célom, hogy erősítsem a csapatot és hozzá tudjak tenni a színvonalas, balesetmentes közösségi közlekedés további fejlesztéséhez.

photo

Gazsó Pál
szakoktató

Gazsó Pál vagyok, a Buszjogsi szakoktatója.  1981-óta folyamatosan vezetek különféle gépjárműveket. Személyautót, teherautót, kamiont és autóbuszt. Több millió kilométer balesetmentes vezetés áll mögöttem, ezt a tapasztalatot és tudást szeretném átadni a leendő gépjármű-vezetőknek. Büszkeséggel tölt el, hogy Dániel fiam is sikeres szakoktató. Szabadidőmben sportrepüléssel foglalkozom. Vitorlázó és kismotoros repülőgépeket vezetek és ezeket oktatom is.

photo

Ferenczy Tibor
szakoktató 

1987-ben szereztem meg a B kategóriás jogosítványomat. Azóta az összes kategóriával rendelkezem. Több mint 20 évig I. osztályban autóversenyző voltam, ahol többször a dobogó legfelső fokán álltam. Már a kezdetekkor éreztem az autózás iránti szerelmemet. Az itt megszerzett tudásomat 2004-ben gondoltam úgy, hogy átadom másoknak. Ezért csináltam meg a szakoktatói engedélyemet ebben az évben. Több száz sikeres B kategóriás forgalmi vizsga után döntöttem el, hogy a tudásomat, és a közlekedés iránti szeretetemet, tudásomat, átadnám nagy kategóriára is. Szeretném a közösségi közlekedés és az utasok biztonságát magasabb szintre emelni.

 

photo